OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Nr 24/JK/710/2026
Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich (Zamawiający) zaprasza do składania ofert i udziału w postępowaniu dotyczącym:
Wykonania testów specjalistycznych aparatów RTG oraz urządzeń pomocniczych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2022 r. w sprawie testów eksploatacyjnych urządzeń radiologicznych i urządzeń pomocniczych (Dziennik Ustaw 2022 poz. 2759)
na poniżej opisanych warunkach:
- Opis przedmiotu zamówienia oraz jego wielkość lub zakres:
Wykonanie testów specjalistycznych aparatów RTG oraz urządzeń pomocniczych, a także w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testów specjalistycznych monitorów zamawiający wymaga przeprowadzenia kalibracji (o ile jest to możliwe), a następnie ponownego wykonania testów - przez Wykonawcę na rzecz i w siedzibie Zamawiającego oraz przygotowanie sprawozdań z tych testów zgodnie z wymaganiami zawartymi w załączniku nr 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2022 r. w sprawie testów eksploatacyjnych urządzeń radiologicznych i urządzeń pomocniczych (Dz.U. 2022, poz. 2759). Testy specjalistyczne wykonywane mogą być przez akredytowane laboratoria badawcze.
Wykaz urządzeń radiologicznych z podaniem aktualnych dat testów
|
Lp. |
Aparat rentgenowski/urządzenie pomocnicze |
Data wykonania testów specjalistycznych |
|
1 |
Aparat diagnostyczny – POLYRAD PREMIUM - Mecall Radiologia MEDIX – numer fabryczny A6563-01/02 |
15.06.2026 |
|
2 |
Aparat diagnostyczny – CLISIS ACCESS - Mecall Radiologia MEDIX – numer fabryczny 005/211 |
15.01.2026 |
|
3 |
Aparat diagnostyczny – RADSPEED PRO - SHIMADZU – numer fabryczny MQ927C4D1010 |
20.09.2025 |
|
4 |
Aparat diagnostyczny – Quantum Quest – QG - 50 - Quantum Medical Imaging – numer fabryczny QG 50G-09E-0503 |
18.12.2025 |
|
5 |
Aparat diagnostyczny – ORIX 70 - stomatologiczny, punktowy – ARDET – numer fabryczny XB 42301 |
10.01.2025 |
|
6 |
Aparat diagnostyczny - przewoźny – POLYMOBIL PLUS – Siemens – numer fabryczny S10321S16L |
24.10.2025
|
|
7 |
Tomografia komputerowa – Revolution Maxima – GE – numer fabryczny 923810BU6 |
9.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
8 |
Monitor opisowy BARCO - MDRC-8132 – 7226031897 – lewy panel, prawy panel – TK |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
9 |
Monitor opisowy BARCO - MDRC-8132 – 7226031925 – lewy panel, prawy panel - TK |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
10 |
Monitor opisowy BARCO - MDRC-8132 – 7224333941 – lewy panel, prawy panel - TK |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
11 |
Monito przeglądowy – Sterownia TK Revolution – Bigtide - L1910N - 10210 lewy, 10271 prawy |
09.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
12 |
Aparat diagnostyczny Angiograf Azuroion 3 – PHILIPS – do celów radiologii zabiegowej – numer fabryczny 103 |
29.04.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
13 |
Aparat diagnostyczny do celów radiologii zabiegowej – Angiograf Artis ZEE Floor – Siemens - numer fabryczny 138049 |
14.08.2025 |
|
14 |
Aparat diagnostyczny do celów radiologii zabiegowej – Angiograf GE Allia IGS 7 - numer fabryczny D4-26-018
|
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
15 |
Monitor przeglądowy – Sterownia Angio – EIZO - LX1919 - 10000004848 |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
16 |
Monitor przeglądowy – Sterownia Angio – EIZO - LX1910 - 10000004851 |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
17 |
Monitor przeglądowy – Sterownia Angio – EIZO - LX1919 - 10000004849 |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
18 |
Monitor przeglądowy – Sala Angio – EIZO - LX1910 – 10000002725 – lewy |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
19 |
Monitor przeglądowy – Sala Angio – EIZO - LX1910 – 10000002722 – prawy |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
20 |
Monitor przeglądowy – Sala Angio – kortek - IGS55 – 260302011 – duży |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
21 |
Monitor opisowy BARCO - MDAC-1419– 3426148705 – lewy sterownia Angio |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
22 |
Monitor opisowy BARCO - MDAC-1419– 34261487075 – prawy sterownia Angio |
15.07.2026 Odbiorcze i specjalistyczne |
|
23 |
Aparat ramię C – do celów radiologii zabiegowej – SHIMADZU OPESCOPE – Shimadzu – numer fabryczny 1269798202
|
15.01.2026 |
|
24 |
Aparat diagnostyczny do celów radiologii zabiegowej Ramię C– Ziehm 8000 – Ziehm Imaging GmbH - numer fabryczny 82103 |
09.10.2025
|
|
25 |
Monitory opisowe E-3621-MA lewy nr seryjny – 1879003253, prawy nr seryjny – 1879003252 |
09.10.2025 |
|
26 |
Monitor opisowy BARCO MDNC-3421 nr seryjny lewy – 2590252312, prawy - 2590252315 |
09.10.2025 |
|
27 |
Monitor przeglądowy BARCO MDRC-1219 nr seryjny - 721841165453 |
18.12.2025 |
|
28 |
Monitor przeglądowy BARCO MDRC-1219 nr seryjny - 721829147076 Sala numer I |
18.12.2025 |
|
29 |
Monitor przeglądowy EIZO DSHC 1914-DC Blok Op nr seryjny – 10000023706 nr seryjny – 10000006876 |
15.01.2026 |
|
30 |
Monitor przeglądowy EIZO DSHC 1914-DC Blok Op nr seryjny – lewy HXHO006884 – oświadczenie prawy HXHO006883 |
15.01.2026 |
|
31 |
Płyty obrazowe (systemy CR)
|
15.01.2026 Raport z CA |
|
32 |
Aparat Przyłóżkowy AGFA DX typ D 100 + numer seryjnyA5411002252 |
09.10.2025 |
|
33 |
Aparat Przyłóżkowy GMM MAC D numer seryjny 20031785F |
24.10.2025 |
|
34 |
Monitor przeglądowy DSHC 1914-DC SIEMENS Blok Op nr seryjny 10000006882/HXHO006882 |
15.01.2026 |
|
35 |
Monitor przeglądowy EIZO DSC 1905-DC Blok Op nr seryjny – HXH8022677 |
15.01.2026 |
|
36 |
Monitor przeglądowy EIZO DSC 1908-D Blok Op nr seryjny – HXH8021386 |
15.01.2026 |
|
37 |
Monitor przeglądowy EIZO DSC 1905-DC Blok Op nr seryjny – HXH8022668 |
15.01.2026 |
|
38 |
Monitor przeglądowy PS27FHD ER hemo nr seryjny 721945700756
|
15.01.2026 |
|
39 |
Monitor przeglądowy PS27FHD ER hemo nr seryjny 1945700754 (721945700754) |
15.01.2026 |
|
40 |
Monitor przeglądowy PS24FHD CR hemo nr seryjny 56370 (721943656374) |
15.01.2026 |
|
41 |
Monitor opisowy EIZO RadiForce MX242W hemo nr seryjny 67064089 |
15.01.2026 |
|
42 |
Aparat Przyłóżkowy GE OPTIMA XR 240 numer seryjny DF2402000886WK |
15.06.2026 |
|
43 |
Tomografia komputerowa – AQUILION Prime SP (TSX 303B) – Canon – numer fabryczny 5K2172452
|
14.04.2026 Odbiorcze i specjalistyczne po wymianie lampy |
|
44 |
Monitor opisowy BARCO MDNC-3421 nr seryjny lewy – 2590252307, prawy - 2590252310 |
09.10.2025 |
|
45 |
Monitor przeglądowy DIVA Labs RGP1943AMII DTU20090095 do aparatu przyłóżkowego GE |
15.06.2026 |
|
46 |
Monitor opisowy EIZO MX 242W nr seryjny – 84013051 – prawy i lewy |
18.12.2025 |
|
47 |
Monitor opisowy EIZO MX 242W nr seryjny – 84023051 – prawy i lewy |
18.12.2025 |
|
48 |
Monitor przeglądowy TKII EIZO RadiForce MX 192 34748051 |
18.12.2025 |
|
49 |
Monitor przeglądowy SOR EIZO RadiForce MS236WT-A 24640123 SOR |
20.09.2025 |
- Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty 07.10.2026 do 06.10.2029,
- Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
……………………………nie dotyczy………………………………..………………………………………………………
- Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: ………………………nie dotyczy………………………………….
- Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami:
Oświadczenia, wnioski, pytania, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i wykonawca, przekazują zgodnie z wyborem Zamawiającego, tj. za pomocą poczty elektronicznej e-mail: jkruk@zoz.konskie.pl.
Wykonawca może zadawać pytania dotyczące niniejszego postępowania. Wymagania dotyczące wadium, jeżeli Zamawiający żąda wniesienia wadium: ………nie dotyczy…………
- Termin związania ofertą: 30 dni
Opis sposobu przygotowywania ofert:
Oferta winna zawierać następujące dokumenty:
- Formularz oferty – załącznik numer 1;
- O ile nie wynika to z dokumentów rejestrowych dostępnych w odpowiednich bazach internetowych, Wykonawca musi złożyć dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę.
W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania Wykonawcy do przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu potwierdzenia, że zaoferowany asortyment, usługa odpowiada warunkom zawartym w zaproszeniu do składania ofert wraz z załącznikami. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia w/w dokumentów w toku badania i oceny ofert.
- Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert:
Oferty należy składać za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: jkruk@zoz.konskie.pl (dokument wydrukowany, podpisany i zeskanowany lub w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby/ę uprawnione/ą do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy); w terminie do dnia 11.09.2026 roku do godziny 10:00, z dopiskiem w tytule wiadomości – Postępowanie na (Wykonanie testów specjalistycznych aparatów RTG oraz urządzeń pomocniczych).
Otwarcie ofert nastąpi o godzinie 10:15.
- Opis sposobu obliczenia ceny: Cena przedmiotu zamówienia powinna uwzględniać wszystkie elementy związane z prawidłową realizacją niniejszego zamówienia. Cena musi uwzględniać wymagania zaproszenia oraz obejmować wszystkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia. Cenę musi być wyrażona w polskich złotych. Cena podana w ofercie powinna być ceną kompletną, jednoznaczną i ostateczną
- Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert: CENA – 100%.
- Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego: : Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego. Zamawiający zawrze umowę według wzoru zawartego w Załączniku do Ogłoszenia z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę.
- Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia: ……………nie dotyczy……………………………………………..
- Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
- została złożona po terminie składania ofert,
- jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia,
- Wykonawca nie złożył dokumentów wymaganych w Ogłoszeniu,
- została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
- oferta została złożona nie na wszystkie pozycje danego zadania
- Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli:
- nie złożono żadnej oferty,
- wszystkie oferty podlegają odrzuceniu,
- cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej,
- postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy,
- wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, ze wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo prowadzenia fakultatywnych negocjacji z max. dwoma Wykonawcami którzy złożyli najkorzystniejsze cenowo oferty
- Zamawiający ma prawo zakończenia procedury na każdym jej etapie bez konieczności podawania przyczyny.
- Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach:
- Zastosowanie aspektów społecznych: ………………nie dotyczy…………………………
Końskie, dnia 03.09.2026 ………………………………………………………….
Podpisy osób uprawnionych do
reprezentowania
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Jacek Kruk
- Data udostępnienia w BIP: 2026-09-03 11:48:15
- Informacja zaktualizowana przez: Jacek Kruk
- Data ostatniej aktualizacji: 2026-09-03 11:48:15
- Liczba odsłon: 16
- Historia dokumentu: